انجام پایان نامه

پروپوزال تکنولوژی NFC

پروپوزال تکنولوژی NFC

در راستای کمک به پیشرفت دانشجویان در مبحث پروپوزال نویسی در این پست یک نمونه پروپوزال پایان نامه که قبلا دفاع شده قرار داده ایم این پروپوزال در مورد تکنولوژی لوازم الکتونیکی به نام NFC بحث می کند. عزیزانی که علاقمند هستند تا ین فایل را دریافت کنند لطفا عنوان پروپوزال را ایمیل بزنند.

بیان مساله در پروپوزال تکنولوژی NFC :

در عصر حاضر با گشترش فناوری های نوین در امر پرداخت غیرحضوری در موارد گوناگون مانند، ATM و … بیشتر امور خرید و پرداخت توسط دستگاه های مجهز به فناوری های مدرن صورت می گیرد. برخی از این پرداخت ها به صورت سیار انجام می شود مانند خود پرداخت های سیار. یکی از فناوری هایی که در چندسال اخیر در جهان متداول شده است پرداخت سیار با استفاده از فناوری NFC می باشد. NFC1 در سال 1384 توسط محققان یک شرکت مطرح فنلاندی مطرح شد. ارتباطی که با استفاده از NFC برقرارمی شود ، یک

ارتباط رمزگذاری شده است که برای برقراری این ارتباط ، باید فاصله دو تا دستگاه ، کمتر از 4 سانتیمتر باشد .  این ارتباط که در دامنه 13.56 مگا هرتز کار می کند  میتواند اطلاعات را با سرعت متوسط 424 کیلوبیت بر ثانیه منتقل کند و دیگر ضرورتی ندارد که کاربر این تکنولوژی کارت اعتباری، بلیط اتوبوس یا کارت دستیابی همراه خود داشته باشد. دستگاه تلفن او کیف پولی خواهد بود حاوی کارت های مجازی، بلیط و سایر کاربری های مفید که در صورت انتخاب و تکان دادن دستگاه تلفن در مقابل دستگاه کارت خوان، قابل استفاده می شوند. فناوری های سیار همواره با مشکلات امنیتی روبرو بوده اند که NFC نیز دارای نقاط ضعف و قوتی در مقابله با حملات احتمالی بیرونی و نیز نفوذ به گوشی تلفن همراه و تداخل در عملکرد این فناوری می باشد. با توجه به مطالب عنوان شده این مسئله مطرح می شود که تدابیر امنیتی موجود در فناوری NFC کدامند و کدام روش سخت افزاری یا نرم افزاری بیشترین درجه ایمنی را در حفظ امنیت اطلاعات کاربر فراهم می کند؟ هدف اصلی تحقیق در واقع بررسی روش های متداول سخت افزاری و نرم افزاری امنیتی در فناوری NFC و معرفی سخت افزار و نرم افزار کاربردی مناسب در گوشی های تلفن همراه می باشد. برای رسیدن به این هدف مواردی چون: 1- حالت های کاری مختلف NFC در تلفن همراه 2- معضلات فناوری NFC 3- عامل امنیت شامل سخت افزارهای نصب شده، پردازنده اصلی، کارت حافظه ایمن (SMC) و کارت دارای مدار یکپارچه جهانی (UICC) بررسی خواهند شد. دلیل انتخاب موضوع کم بودن منابع تحقیقی در ایران و آشنایی کمتر کاربران با فناوری نوین و کارامد NFC بود. همچنین رفع دغدغه های کاربران در خصوص حفظ حریم خصوصی آنان در فناوری مذکور می باشد. در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران امضاء دیجیتال در NFC مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا یک عامل ایمنی نرم افزاری مطمئن تر و کاربردی معرفی گردد.

مجددا یادآوری می شود که پروپوزال پایان نامه ای که بیان مساله آن از نظر شما گذشت بعد از درخواست شما ایمیل می کنیم.